Що загрожує установі за порушення правил сплати податків

Якщо установа порушує правила сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань, ДФС застосовує штрафні (фінансові) санкції, передбачені статтею 126 ПК.

Разом із штрафними сакціями ДФС нараховує пеню за кожний календарний день прострочення сплати:

  • суми податкового зобов’язання, визначеного ДФС, — із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на кожний такий день;
  • суми податкового зобов’язання, визначеної установою/податковим агентом, у т. ч. якщо вона/він самостійно виправляє помилки у податковій звітності, — починаючи з 91 к. дн., що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, що діє на кожний такий день (ст. 129 ПК).

Якщо посадові особи установ не подають або несвоєчасно подають платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), їх очікує адміністративна відповідальність за статтею 163 прим. 2 КпАП.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
43725

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
7725

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
55245

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
253468

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді