Профспілки просять Парламент прискорити розгляд законопроекту по відновленню щомісячної звітності зі сплати ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

СПО об’єднань профспілок звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань фінансової, податкової та митної політики з проханням прискорити розгляд законопроекту №6120 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з ЄСВ» та рекомендувати парламенту його ухвалення.

 Профспілки просять Парламент прискорити розгляд законопроекту по відновленню щомісячної звітності зі сплати ЄСВ

⚡️ За яким алгоритмом заповнювати Податковий розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ?⚡️


На переконання профспілок, це дозволить врегулювати низку проблем, що виникають при призначенні виплат у системі соціального страхування, через запровадження з січня минулого року замість щомісячної щоквартальної звітності зі сплати податку на доходи фізичних осіб та ЄСВ, адже збільшення термінів подання і опрацювання зазначеної звітності призводить до подовження термінів призначення та перерахунку пенсій, а в окремих випадках навіть до недоотримання належної суми пенсії.

За висновками фахівців Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ, врегулювати ці проблеми можна шляхом відновлення щомісячної звітності. СПО об’єднань профспілок вже звертався до Мінсоцполітики з пропозицією розробити необхідні законодавчі зміни. У відповідь урядовцями було розроблено та внесено на розгляд ВР законопроект №6120 для забезпечення своєчасності і повноти нарахування пенсій та інших страхових виплат.

Парламентський Комітет з питань фінансової, податкової та митної політики поінформував, що пропозиції СПО профспілок доведені до народних депутатів України для використання та врахування їх у подальшій законотворчій роботі.

Джерело: Федерація професійних спілок України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250580

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167519

Граничні суми витрат для бюджетних установ: зміни та правила

Як витрачати бюджетні кошти у межах дозволеного? У 2025 році діють граничні суми витрат для бюджетних установ на автомобілі, меблі, комп’ютери, інше обладнання та устаткування, яке в бухгалтерському обліку обліковують як основні засоби чи інші необоротні матеріальні активи. Розповімо, які активи обмежені вартісною межею та які особливості врахувати установам.
65

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді