Соцдопомога, пільги та субсидії отримаєте, навіть якщо органи соцзахисту не працюють

Соцдопомога, пільги та субсидії отримаєте, навіть якщо органи соцзахисту не працюють

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики, повідомила, що Уряд ухвалив напрацьований Мінсоцполітики механізм, за яким людям своєчасно нараховуватимуть і виплачуватимуть грошову допомогу, пільги та субсидії в умовах, коли органи соціального захисту через активні бойові дії не мають змоги працювати в тих чи тих населених пунктах.

«Окупанти сподіваються, що їх намагання влаштувати гуманітарну блокаду паралізують владу, змусять опустити руки, сказати, що ми не маємо можливості працювати, і кинути людей. Можливо, вони судять по собі. Але в Україні такого не буде. Для нашого уряду соціальний захист кожної людини — це наш персональний фронт, і ми будемо битись на ньому за кожного! Тому не дочекаються, ми будемо знаходити нові і нові способи, як забезпечити підтримку людям», — прокоментувала Марина Лазебна.

Так, нараховують і виплачують грошову допомогу, пільги та субсидії органи соціального захисту районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських рад.

Але у зв’язку з проведенням активних бойових дій в окремих містах і районах органи соцзахисту фізично не мають можливості працювати, отже, провести нарахування і виплату грошової допомоги, пільг та субсидій.

У таких випадках Мінсоцполітики на центральному рівні забезпечить фінансування грошових допомог, пільг і субсидій відповідно до наявних реєстрів отримувачів і процедур захищеного інформаційного обміну, які є основою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

Міністерство спрямує кошти до АТ «Ощадбанк», а АТ «Ощадбанк» забезпечить їх перерахування безпосередньо людям.

Тим громадянам, які одержували виплати через інші банки, АТ «Ощадбанк» перерахує кошти на їхні банківські рахунки.

Тим громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, АТ «Ощадбанк» перекаже гроші через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER».

Щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися із паспортом і довідкою з номером РНОКПП (індивідуальний податковий номер) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України. Зробити це можна протягом 60 календарних днів із дати зарахування переказів.

За повідомленням Мінсоцполітики 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53226

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8276

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5870

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді