Соцдопомога, пільги та субсидії отримаєте, навіть якщо органи соцзахисту не працюють

Соцдопомога, пільги та субсидії отримаєте, навіть якщо органи соцзахисту не працюють

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики, повідомила, що Уряд ухвалив напрацьований Мінсоцполітики механізм, за яким людям своєчасно нараховуватимуть і виплачуватимуть грошову допомогу, пільги та субсидії в умовах, коли органи соціального захисту через активні бойові дії не мають змоги працювати в тих чи тих населених пунктах.

«Окупанти сподіваються, що їх намагання влаштувати гуманітарну блокаду паралізують владу, змусять опустити руки, сказати, що ми не маємо можливості працювати, і кинути людей. Можливо, вони судять по собі. Але в Україні такого не буде. Для нашого уряду соціальний захист кожної людини — це наш персональний фронт, і ми будемо битись на ньому за кожного! Тому не дочекаються, ми будемо знаходити нові і нові способи, як забезпечити підтримку людям», — прокоментувала Марина Лазебна.

Так, нараховують і виплачують грошову допомогу, пільги та субсидії органи соціального захисту районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських рад.

Але у зв’язку з проведенням активних бойових дій в окремих містах і районах органи соцзахисту фізично не мають можливості працювати, отже, провести нарахування і виплату грошової допомоги, пільг та субсидій.

У таких випадках Мінсоцполітики на центральному рівні забезпечить фінансування грошових допомог, пільг і субсидій відповідно до наявних реєстрів отримувачів і процедур захищеного інформаційного обміну, які є основою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

Міністерство спрямує кошти до АТ «Ощадбанк», а АТ «Ощадбанк» забезпечить їх перерахування безпосередньо людям.

Тим громадянам, які одержували виплати через інші банки, АТ «Ощадбанк» перерахує кошти на їхні банківські рахунки.

Тим громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, АТ «Ощадбанк» перекаже гроші через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER».

Щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися із паспортом і довідкою з номером РНОКПП (індивідуальний податковий номер) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України. Зробити це можна протягом 60 календарних днів із дати зарахування переказів.

За повідомленням Мінсоцполітики 

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
45979

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
67765

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
664

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
60272

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових – зміни 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового в п. 2 Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 168.
2864

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді