Як виплачуватимуть соцдопомоги під час воєнного стану

Як виплачуватимуть соцдопомоги під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану та один місяць після його завершення держава продовжить виплачувати:

• допомогу малозабезпеченим сім’ям;

• допомогу на дітей одиноким матерям;

• допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

• допомогу на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність;

• щомісячну грошову допомогу особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;

• тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

• щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам;

• тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Людям не потрібно звертатися за перепризначенням або підтвердженням права на отримання соцдопомоги.

Якщо отримувачі державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропустили строк перегляду, виплату цих видів допомоги держава не зупинятиме на період дії воєнного стану та один місяць після його скасування.

Коли держава скасує воєнний стан, органи соціального захисту поінформують одержувачів допомоги про необхідність протягом одного місяця оновити документи, потрібні для того, щоб продовжувати отримувати виплати.

Постанова КМУ від 07.03.2022 № 214 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
52683

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8105

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді