Що робити із заборгованістю із виплати зарплати? Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити зарплату або можна нарахувати, але не можна виплатити?
Маєте зробити все можливе, щоб виплатити зарплату працівникам. Закон передбачає, що зарплату потрібно виплачувати не рідше ніж двічі на місяць. Але наразі в країні виникли форс-мажорні обставини.
Якщо виплачуєте працівникам заробітки через установи банків, то об’єктивних підстав не виплачувати зарплату набагато менше, ніж у разі її виплати через касу підприємства.
Щодо відповідальності за порушення строків виплати зарплати, то вирішальною умовою в цьому разі є наявність складу правопорушення з боку роботодавця.
Якщо роботодавець не мав об’єктивної можливості виплатити зарплату — це підстава звільнити його від відповідальності. Але звільнення від відповідальності не скасовує обов’язку роботодавця виплати працівникам зарплату в повному обсязі за першої можливості.
Якщо інспектор праці виявить це порушення під час перевірки, він винесе припис про усунення порушень. Якщо роботодавець не виконає припису інспектора праці, його притягнуть до відповідальності.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало