Чи можна не виплачувати зарплату під час воєнного стану

Що робити із заборгованістю із виплати зарплати? Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити зарплату або можна нарахувати, але не можна виплатити?

Чи можна не виплачувати зарплату під час воєнного стану

Маєте зробити все можливе, щоб виплатити зарплату працівникам. Закон передбачає, що зарплату потрібно виплачувати не рідше ніж двічі на місяць. Але наразі в країні виникли форс-мажорні обставини.

Якщо виплачуєте працівникам заробітки через установи банків, то об’єктивних підстав не виплачувати зарплату набагато менше, ніж у разі її виплати через касу підприємства.

Щодо відповідальності за порушення строків виплати зарплати, то вирішальною умовою в цьому разі є наявність складу правопорушення з боку роботодавця.

Якщо роботодавець не мав об’єктивної можливості виплатити зарплату — це підстава звільнити його від відповідальності. Але звільнення від відповідальності не скасовує обов’язку роботодавця виплати працівникам зарплату в повному обсязі за першої можливості.

Якщо інспектор праці виявить це порушення під час перевірки, він винесе припис про усунення порушень. Якщо роботодавець не виконає припису інспектора праці, його притягнуть до відповідальності.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263373

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72057

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132297

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді