З 15 березня оновили декларацію з податку на прибуток

З 15 березня оновили декларацію з податку на прибуток

Мінфін вніс зміни до форми декларації з податку на прибуток підприємств. Зміни діють уже з 15.03.2022.

Вищевказаний наказ прийнято з метою приведення у відповідність форми декларації до змін, внесених Законом України № 1914-IX до Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, внесено зміни до пункту 141.9 ПК, яким передбачені особливості визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників податку — власників, орендарів, користувачів на інших умовах земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО ЖУРНАЛУ "Головбух: БЮДЖЕТ"

Зокрема, декларацію доповнили рядком 06.2 для відображення мінімального податкового зобов’язання та окремим додатком МПЗ (мінімальне податкове зобов’язання). Новий додаток МПЗ складається:

 • з таблиці 1 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання»;
 • таблиці 2 «Розрахунок різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок».

Серед інших змін у формі декларації також виділимо:

 • «Особливі відмітки Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» доповнили позицією щодо подання декларації платником податку, що визначає податок на прибуток у вигляді мінімального податкового зобов’язання;
 • показники доповнили новим рядком, в якому відображають податок на прибуток у вигляді мінімального податкового зобов’язання;
 • таблицю «Наявність додатків 13» доповнили позицією МПЗ;
 • з’явився новий рядок 06.2 МПЗ.

Додаток РІ до декларації доповнили рядками щодо:

• збільшення фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду:

 1. на суму безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) пов’язаним особам, які були збитковими минулого року;
 2. на суму доходу від погашеної дебіторської заборгованості за продану електричну енергію за «зеленим» тарифом, на яку в попередніх звітних періодах зменшувався фінансовий результат до оподаткування;
 3. на суму витрат, що формують собівартість реалізованої електричної енергії за «зеленим» тарифом, і витрат на збут електричної енергії за «зеленим» тарифом, за яку виробник не отримав оплату на кінець звітного періоду;

• зменшення фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду:

 1. на суму доходу від продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом у періоді, за яким виробник не отримав оплату на кінець звітного періоду;
 2. на суму витрат, що формують собівартість реалізованої електричної енергії за «зеленим» тарифом, і витрат на збут електричної енергії за «зеленим» тарифом, за яку виробник отримав оплату в звітному періоді, та на які в попередніх звітних періодах збільшувався фінансовий результат.

Наказ Мінфіну від 10.02.2022 № 58

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
54813

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
251199

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
26068

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
44831

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді