Які фактичні перевірки податківці проводять під час воєнного стану

Які фактичні перевірки податківці проводять під час воєнного стану

Волинські податківці звертають увагу представників бізнесу на те, що важливо дотримуватися вимог закону при проведенні готівкових розрахунків. Податкову дисципліну під час реалізації товарів, зокрема підакцизної групи, податківці наразі мають право перевіряти в ході фактичних перевірок (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX).

Фактичну перевірку можуть провести за наявності хоча б однієї з підстав:

  • у разі наявності та/або отримання інформації від держорганів або органів місцевого самоврядування про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на органи контролю. Зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у т. ч. із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, інших документів, виробництва та обігу підакцизних товарів;
  • письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, у т. ч. із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, касових операцій, патентування або ліцензування.

За повідомленням ГУ ДПС у Волинській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6728

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9813

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
9719