Якщо специфіка роботи така, що її можна виконувати віддалено за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, то роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника на дистанційну роботу. Якщо такої можливості немає, надайте працівнику відпустку, у тому числі і без збереження заробітної плати.
У разі, якщо роботодавець не веде діяльність у зв’язку з воєнними діями, — всім працівникам, незалежно від місця їх перебування, встановіть простій.
Якщо простій не оголошували, місцезнаходження працівника невідоме, а трудові обов’язки він не виконує — доцільно обліковувати його відсутність як відсутність із нез’ясованих причин. Але така відсутність не може бути підставою для звільнення працівника за прогул.
Роз’яснення Управління Держпраці у Хмельницькій області
Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.