Що робити з працівниками, які залишили місце проживання та переїхали в іншу область або за кордон

Що робити з працівниками, які залишили місце проживання та переїхали в іншу область або за кордон

Якщо специфіка роботи така, що її можна виконувати віддалено за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, то роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника на дистанційну роботу. Якщо такої можливості немає, надайте працівнику відпустку, у тому числі і без збереження заробітної плати.

У разі, якщо роботодавець не веде діяльність у зв’язку з воєнними діями, — всім працівникам, незалежно від місця їх перебування, встановіть простій.

Якщо простій не оголошували, місцезнаходження працівника невідоме, а трудові обов’язки він не виконує — доцільно обліковувати його відсутність як відсутність із нез’ясованих причин. Але така відсутність не може бути підставою для звільнення працівника за прогул.

Роз’яснення Управління Держпраці у Хмельницькій області

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86659

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді