Чи можна держслужбовцям збільшувати тривалість робочого тижня до 60 годин на час воєнного стану

Чи можна держслужбовцям збільшувати тривалість робочого тижня до 60 годин на час воєнного стану

НАДС роз’яснило, що тривалість робочого дня та тижня державного службовця під час воєнного стану у зв’язку з прийняттям Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03. 2022 № 2136 не збільшується. Тривалість робочого часу державного службовця становить 40 годин на тиждень, і для державних службовців установлюється п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями (ч. 1 та 2 статті 56 Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889).

Утім, щоб виконати невідкладні або непередбачувані завдання, державні службовці, для яких законодавство не передбачає обмежень щодо роботи, на підставі наказу (розпорядження) керівника державної служби, про який повідомляють виборний орган первинної профспілкової організації, зобов’язані з’явитися на службу та працювати понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час (ч. 4 ст. 56 Закону № 889).

Джерело

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Посадові оклади працівників державної служби 2024

Посадові оклади державних службовців та оплата їх праці у 2024 році буде здійснюватися за новими правилами. Що саме змінюється та якими будуть посадові оклади працівників державної служби – в нашій статті.
59685

Посадові оклади за ЄТС 2023 – тарифна сітка

Посадові оклади ЄТС не збільшувалися у 2023 році. Єдина тарифна сітка з 1 січня до 31 грудня 2023 року базується на першому тарифному розряді в розмірі 2893 грн.
402324

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ►►► закон про держслужбу ►►► мотиви зайняття посади державної служби ►►► зарплата та надбавки держслужбовцям ►►► соціальні гарантії держслужбовцям ►►► держслужба в умовах воєнного стану.
44649

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
5376