Чи має право держорган скоротити основні щорічні відпустки держслужбовця з 30 до 24 днів у зв'язку з набранням чинності Закону 2136

Чи має право держорган скоротити основні щорічні відпустки держслужбовця з 30 до 24 днів у зв'язку з набранням чинності Закону 2136

НАДС роз’яснило, що відносини, які виникають у зв’язку зі вступом, проходженням і припиненням державної служби, регулюються Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889), якщо інше не передбачає законодавство (ст. 5 Закону № 889). Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих Законом № 889.

НАДС звертає увагу на те, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03. 2022 № 2136 є частиною законодавства про працю, а тому застосовується до тих правовідносин, які виникають на державній службі, стосовно яких у Законі № 889 відсутнє правове регулювання.

Державним службовцям надають щорічну основну оплачувану відпустку тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавство не передбачає більш тривалої відпустки, з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати (ст. 57 Закону № 889).

Отже, кількість днів відпустки, яку надають державному службовцю, чітко визначена нормою Закону № 889. Зважаючи на викладене, НАДС запевняє, що частина 1 статті 12 Закону № 2136 не поширюється на державних службовців. Тому кількість днів щорічної основної оплачуваної відпустки, яку визначає стаття 57 Закону № 889 для державних службовців, не скорочується.

Джерело

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72074

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12562

Додаткова відпустка державним службовцям: що врахувати

Додаткова відпустка державним службовцям надається після досягнення п’ятирічного стажу на держслужбі. На який строк надається додаткова відпустка держслужбовцям, коли і як її компенсувати та чим доведеться поплатитися за затримку розрахунку?
47886

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ► закон про держслужбу ► мотиви зайняття посади державної служби ► зарплата та надбавки держслужбовцям ► соціальні гарантії держслужбовцям ► держслужба в умовах воєнного стану.
47173

Державна служба в Україні

Державна служба в Україні ► класифікація посад ► конкурс на зайняття посад ► строкове призначення ► переведення ► зміна істотних умов служби ► припинення державної служби
9246

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді