Законопроект про моніторинг публічних закупівель можуть ухвалити вже цього тижня

Законопроект про моніторинг публічних закупівель (№ 4738-д) парламентарі мають розглянути вже цього тижня. Тож Мінекономрозвитку оприлюднив повідомлення про його підтримку із закликом до ВР України його ухвалити.

Прийняття цього законопроекту надасть Держаудитслужбі змогу проводити моніторинг державних закупівель як протягом проведення процедури закупівлі, так і на етапі укладення та виконання договору. При цьому сам процес закупівлі не буде зупинений. Рішення про моніторинг тієї чи іншої закупівлі ухвалюватимуть за наявності однієї або декількох із таких підстав:

  • дані автоматичної системи ризик індикаторів: червоні прапорці автоматично перетворюватимуться у формальну перевірку замовника;
  • надійшла інформація від органів держаної влади або місцевого самоврядування;
  • опубліковане повідомлення в ЗМІ про ознаки порушень: журналістські розслідування не тільки робитимуть корумпованого замовника «знаменитим», але й призведуть до реальних перевірок та штрафів;
  • фахівці Держаудитслужби самостійно виявили порушення.

Рішення про початок моніторингу публікуватимуть в системі ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття.

Строк проведення моніторингу не перевищуватиме 15 робочих днів. При цьому протягом моніторингу у замовників буде можливість надавати пояснення як на запит ДАСУ, так і з власної ініціативи.

Висновок моніторингу оприлюднюватимуть в системі протягом трьох робочих днів з дня його складання. Окрім того, замовники матимуть три робочих дні з моменту оприлюднення висновку, щоб одноразово звернутись до ДАСУ за додатковими роз’ясненнями.

Також у замовників буде п’ять робочих днів з дня оприлюднення висновку завантажити в систему інформацію про усунення порушення або аргументовану незгоду з результатами моніторингу.

Увесь цей діалог буде у відкритому доступі в системі ProZorro на картці тендеру.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4760

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1481

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5910

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4756

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді