Які порушення в сфері закупівель знайшла Держаудитслужба

У Держаудитслужбі 25 жовтня відбувся брифінг, присвячений результатам діяльності служби за два роки. На заході обговорили, зокрема, тему концептуальних змін у побудові державного фінансового контролю і результати окремих контрольних заходів.

Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова розповіла про масштабну роботу для «запуску» служби: затвердили Положення про Держаудитслужбу, утворили міжрегіональні територіальні органи, забезпечили кадрове наповнення підрозділів, закрили процедурні питання реорганізації центрального апарату, регіональних підрозділів.

Розвиток системи державного фінансового контролю на центральному, регіональному та місцевому рівнях включено окремим розділом до Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року. Затверджено стратегію реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки. Лише протягом січня — вересня 2017 року фахівці служби провели 1700 контрольних заходів на підприємствах, установах та організаціях.

Загальна сума виявлених фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, становить понад 1,9 млрд грн. Фактично на сьогодні відшкодовано коштів на суму 670 млн грн.

Протягом звітного періоду за результатами аналізу закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) попереджено порушення у сфері закупівель на загальну суму 11,9 млрд грн, з них відмінено конкурсні торги на загальну суму 10,9 млрд грн та розірвано укладених договорів на 1 млрд грн.

Які порушення в сфері закупівель знайшла Держаудитслужба

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4779

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5954

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4768

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді