Що нового. Рішення про проведення перерахунку страхових виплат Кабмін затвердив постановою від 05.03.2022 № 200.
Щомісячні страхові виплати потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або профзахворювань та їх родинам (далі — страхові виплати), які фінансує Фонд соціального страхування України (ФСС), зростуть на 14%. Попри воєнний стан фахівці ФСС вже взялися за перерахунок. Середній розмір щомісячної страхової виплати збільшиться на 647 грн.
Підвищені страхові виплати за березень потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також члени їх родин отримають у квітні. Нагадаємо, фінансування цих виплат ФСС проводить у наступному місяці за попередній.
Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.
У разі, якщо якщо ви читач порталу
та вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.