За держслужбовцями, які служать в лавах тероборони, зберігають місце роботи і середню зарплату

За держслужбовцями, які служать в лавах тероборони, зберігають місце роботи і середню зарплату

Що нового. НАДС роз’яснило, як оформляти роботу держслужбовців або їх відсутність на роботі у зв’язку з воєнним станом.

  1. Оформте дистанційний формат роботи, якщо держслужбовець може виконувати завдання поза межами адмінбудівлі держоргану.
  2. Оформте простій, якщо через воєнний стан немає організаційних або технічних умов, що необхідні для виконання роботи.
  3. Невихід держслужбовця на роботу відображайте в табелі обліку робочого часу позначками ІН, НЗ або І залежно від виду неявок. Відсутність працівника на службі більше трьох годин не можна вважати прогулом, якщо причина відсутності пов’язана з необхідністю убезпечити себе чи інших осіб від збройної агресії, загрози нападу тощо.
  4. Можете надати держслужбовцю різні види оплачуваних та неоплачуваних відпусток, які передбачає законодавство. Для цього працівники мають передати до держоргану відповідну заяву, зокрема, засобами телекомунікаційного зв’язку.
  5. Статус держслужбовців, яких зарахували до складу добровольчих формувань територіальних громад, не врегульований як належить на рівні законодавства. На думку НАДС, діяльність сил тероборони ЗСУ та добровольчих формувань територіальних громад можна вважати виконанням державних та громадських обов’язків. Тому відсутність на роботі таких держслужбовців слід оформити наказом/розпорядженням про увільнення їх від роботи у зв’язку із зарахуванням до лав тероборони на підставі:

НАДС зауважило, що за держслужбовцями, яких зарахували до складу добровольчих формувань територіальних громад, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток на час їх участі у виконанні завдань тероборони.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10059