Як безробітному стати на облік та отримати допомогу під час воєнного стану

Як безробітному стати на облік та отримати допомогу під час воєнного стану

Кабмін постановою «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період воєнного стану» від 19.03.2022 № 334 (далі — Постанова № 334) визначив, що реєстрацію, перереєстрацію безробітних і ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплату допомоги по безробіттю на період воєнного стану здійснюють з урахуванням певних особливостей.

За повідомленням на офіційному Урядовому порталі від 29.03.2022, одне з пріоритетних завдань уряду та Мінекономіки — забезпечити гарантії соціального захисту населення попри військові дії.

На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається так:

  • громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку «Дія»;
  • отримати весь перелік послуг можна в найближчому центрі зайнятості, який працює;
  • звернутися до Державної служби зайнятості можна за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку (телефон, чати підтримки у Telegram, електронна пошта, заповнення онлайн форм).

Прочитати покрокові інструкції, завантажити необхідні заяви або заповнити Google форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості.

Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебувати в статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернутися до центру зайнятості. Режим роботи центрів зайнятості та їх контакти щоденно оновлюються та публікуються в Telegram і Viber каналах Державної служби зайнятості.

В областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів і проведення фінансування, виплату допомоги безробітним проводитимуть за допомогою АТ «Ощадбанк». Кошти перераховуватимуть на рахунок у банку, в якому відкрито рахунок одержувача. Також можливе здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему MY TRANSFER.

Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється, якщо зареєстрований безробітний не відвідує (не підтверджує наміру перебування в статусі безробітного) без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або якщо такий безробітний відмовляється від виконання суспільно корисних робіт.

Постанова № 334 набрала чинності з 22.03.2022 та розміщена на єдиному вебпорталі органів виконавчої влади «Урядовий портал» за посиланням та КМУ.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9248

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3786

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
999

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1869