Що нового. НАДС роз’яснило, що кадрові документи можна скласти в довільній формі. Проте вони мають містити чітке, однозначне та зрозуміле волевиявлення заявника. Письмові заяви також можна подавати в електронній формі з накладенням кваліфікованих електронних підписів (КЕП).
Якщо і КЕП недоступний, заяву можна подати в письмовій формі без накладання КЕП будь-якими засобами телекомунікаційного зв’язку (електронна пошта, WhatsApp, Telegram тощо). У такому випадку заяву, яку особа написала на папері та підписала власноруч, слід сфотографувати та переслати фотокопію уповноваженій особі органу. Звісно, якщо є така можливість. В іншому випадку відповідну заяву надішліть у формі текстового повідомлення, що відповідає наведеним вище критеріям.
Як свідчить судова практика, коли роботодавець отримує відповідні заяви (повідомлення) працівників в електронній формі, це спонукає його перевірити справжнє волевиявлення працівника (постанова Чернівецького апеляційного суду від 04.03.2019 у справі № 725/4244/18).
НАДС нагадало, що ознайомлювати державних службовців із виданими щодо них наказами можна у два способи:
- вручити документ особисто
або
- надіслати поштою, в тому числі з використанням інших засобів телекомунікаційного зв’язку (ст. 9-1 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).
Тобто скановану копію або фотокопію наказу доцільно надіслати на електронну пошту державного службовця чи направити в той месенджер, який йому доступний. Таке ознайомлення фіксують відповідним протоколом.
Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.
У разі, якщо якщо ви читач порталу
та вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.