Чи сплачувати ЄСВ за українців, які виїхали за кордон аба влаштувалися на додаткову роботу там

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна представила напрацьований Мінсоцполітики проєкт звернення України до Європейської Комісії щодо спільних дій ЄС та України стосовно захисту соціальних прав українців під час російської агресії. Цей проєкт вона представила на першому засіданні робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав — членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи.

Марина Лазебна повідомила, що напрацьоване звернення фактично є пропозицією спільної розробки довгострокової транскордонної політики захисту прав українців, які перемістились до інших країн.

Вона наголосила, що єдиний спосіб надійно захистити права українців у цій ситуації — це вже зараз із країнами Євросоюзу спільно планувати в часі скоординовані програми, які і захищатимуть права наших громадян незалежно від країни перебування, і забезпечать поступовий перехід переміщених українців на самозабезпечення.

«При цьому для захисту трудових прав українців, переміщених до інших країн, необхідно обговорювати можливість для них залишатись податковими резидентами України, або принаймні, щоб за них сплачувались в Україну соціальні внески, щоб у подальшому люди мали необхідний стаж для пенсійного забезпечення та інші соціальні гарантії. Також сплата в Україні соціального внеску за наших громадян, які працюють в інших кранах, зміцнюватиме фінансову стійкість солідарної пенсійної системи, що дуже важливо в умовах воєнного стану», — прокоментувала Марина Лазебна.

Джерело

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10215

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19990

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113848

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
435450

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді