Україна дерадянізує вітчизняне законодавство

Верховна Рада ухвалила Закон «Про дерадянізацію законодавства України» (реєстр. № 4284) (далі — Закон).

Україна дерадянізує вітчизняне законодавство

У пояснювальній записці до Закону про дерадянізацію зазначено:

«З огляду на неефективність дії та невідповідність сучасним реаліям деяких нормативно-правових актів (або їх положень) органів державної влади і управління Союзу РСР та Української РСР... а також, зважаючи на пункт 1 розділу XV Конституції України, згідно з яким закони та інші нормативні акти, прийняті до набуття чинності цією Конституцією, є чинними у частині, що не суперечить Конституції України, ухвалений акт має на меті скасування дії нормативно-правових актів, указаних у Додатках №№1,2 до Закону, застосування яких є неможливим, непотрібним та має дезорієнтуючий вплив».

На виконання Закону про дередянізацію міністерства та інші центральні органи виконавчої влади зобов’язані розробити і затвердити відповідні нормативно-правові акти. Зокрема, Кабмін має внести на розгляд ВР проєкти:

  • Житлового кодексу України;
  • Трудового кодексу;
  • Адміністративного деліктного кодексу.

Закон про дередянізацію передбачає:

1) скасувати дію нормативно-правових актів радянського періоду;

2) визнати такими, що не застосовуються на території України акти органів держвлади і управління СРСР, УРСР, за додатками № 1, № 2 до Закону про дередянізацію, окрім положень, що не суперечать Конституції України та Закону України «Про правонаступництво» від 12.09.1991 № 1543-XII та стосуються:

  • суверенітету України та її територіальної цілісності в межах існуючого державного кордону України, що його визначаютьє Конституція та закони України, а також міжнародні договори України, згоду на обов’язковість яких надала ВР;
  • адміністративно-територіального устрою України;
  • опису, нагородження, вручення, правил носіння та передачі орденів, медалей, орденських стрічок та стрічок медалей на планках, знаків розрізнення, почесних звань, звань СРСР.

За інформацією ВРУ

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник наших друкованних видань
— усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
99

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164430

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
293665

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121266

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді