Мінреінтеграції затвердило Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), станом на 25.04.2022 (далі — Перелік). Відповідний наказ міністерство розробило на виконання постанови КМУ «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» від 16.04.2022 № 457.

Наказ Мінреінтеграції від 25.04.2022 № 75
Це означає, що з травня 2022 року внутрішньо переміщені особи отримуватимуть від держави допомогу на проживання за чітко врегульованою процедурою.
Отримати допомогу зможуть громадяни:
- які перемістилися з територіальних громад, що увійшли до Переліку;
- у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження.
Допомогу надаватимуть за заявкою, яку подають дистанційно:
Окрім того, заяву можна подати особисто до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу
Перелік можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо розмір допомоги:
- 3000 грн — для осіб з інвалідністю та дітей;
- 2000 грн — для решти осіб.
Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.
У разі, якщо ви передплатник наших друкованних видань
— усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.
У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.
Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.