Подали до ДПС документ в електронній формі: які строки та порядок отримання першої та другої квитанцій

Податківці нагадали, якщо отримали першу квитанцію — електронний документ вважають таким, що адресат не одержав.

Подали до ДПС документ в електронній формі: які строки та порядок отримання першої та другої квитанцій

Працюємо та підтримуємо економіку разом! Для вас передплата на пів року лише за 50%

Другу квитанцію орган контролю формує не пізніше ніж наступного робочого дня з моменту, коли сформував першу квитанцію, якщо інше не встановили нормативно-правові акти та Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами», затверджений наказом Мінфіну від 06.06.17 № 557 (далі – Порядок № 557) (п. 9 розд. ІІ Порядку № 557).

Друга квитанція підтверджує, що орган контролю прийняв/зареєстрував електронний документ або повідомив про те, не прийняв його.

У другій квитанції орган контролю зазначає:

  • реквізити прийнятого/зареєстрованого електронного документа або неприйнятого (із зазначенням причини);
  • результати обробки в органі контролю (дата та час прийняття/реєстрації або неприйняття);
  • реєстраційний номер;
  • дані про автора та підписувача/підписувачів електронного документа та автора квитанції.

На другу квитанцію орган контролю накладає печатку, шифрує її та надсилає автору електронного документа. Другий примірник другої квитанції зберігає орган контролю (п. 10 розд. ІІ Порядку № 557).

За наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом, коли орган контролю прийняв/зареєстрував електронний документ вважають дату та час, що зафіксували в першій квитанції (п. 11 розд. ІІ Порядку № 557).

Якщо автор надіслав до органу контролю декілька примірників одного електронного документа*, оригіналом вважають документ, що надіслали останнім до закінчення граничного строку його подання, за умови, що його правильно сформували та прийняли/зареєстрували, про що автору надійшла друга квитанція про прийняття (п. 12 розд. ІІ Порядку № 557).

_____________

*У разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо.

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106616

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405845

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
93

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180295

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді