4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️
Автори законопроєкту пропонують подовжити строк повноважень тимчасового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та призупинити на час воєнного стану дію окремих норм Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон № 463).
З-поміж іншого, йдеться про «заморожування» норм щодо тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (не менше ніж 175 навчальних днів) та наповнюваності класів, класів-комплектів державних, комунальних закладів загальної середньої освіти.
Переглянуть і процедуру ліквідації чи реорганізації шкіл. Закон № 463 передбачає, що реорганізацію, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості можливі лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника. Його мають оприлюднювати не менш як за рік до ухвалення відповідного рішення.
«Станом на 25 квітня в Україні 1499 закладів освіти зазнали пошкоджень унаслідок обстрілів та бомбардувань, з них 102 повністю знищені. Дотримання законодавчої процедури реорганізації та ліквідації окремих закладів загальної середньої освіти за фактом їх фактичного знищення може призвести до необхідності фінансування неіснуючих закладів освіти», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Автори майбутнього закону пропонують надати засновникові школи або уповноваженому ним органу право без проведення конкурсу подовжити строк дії трудового договору (контракту) з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти до припинення або скасування в Україні чи на відповідній території воєнного стану, але не більш як на шість місяців із дня його припинення чи скасування.
У пояснювальній записці зазначено, що реалізація положень законопроєкту «дозволить забезпечити безперервне функціонування системи загальної середньої освіти, а також зовнішнього забезпечення якості вищої освіти під час воєнного стану».
У період воєнного стану в роботодавців виникало чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність та чи буде відповідальність, якщо зволікати з її поданням? Щоб успішно відзвітувати, ознайомтеся з відповідями на найпоширеніші запитання ваших колег
Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.
На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.