Депутати планують змінити тривалість навчального року та процедуру ліквідації шкіл

Відповідні зміни передбачає проєкт закону України «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№ 7325). Законопроєкт унесли голова профільного комітету Верховної Ради Сергій Бабак і група народних депутатів.

Депутати планують змінити тривалість навчального року та процедуру ліквідації шкіл

4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️

Автори законопроєкту пропонують подовжити строк повноважень тимчасового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та призупинити на час воєнного стану дію окремих норм Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон № 463).

З-поміж іншого, йдеться про «заморожування» норм щодо тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (не менше ніж 175 навчальних днів) та наповнюваності класів, класів-комплектів державних, комунальних закладів загальної середньої освіти.

Переглянуть і процедуру ліквідації чи реорганізації шкіл. Закон № 463 передбачає, що реорганізацію, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості можливі лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника. Його мають оприлюднювати не менш як за рік до ухвалення відповідного рішення.

«Станом на 25 квітня в Україні 1499 закладів освіти зазнали пошкоджень унаслідок обстрілів та бомбардувань, з них 102 повністю знищені. Дотримання законодавчої процедури реорганізації та ліквідації окремих закладів загальної середньої освіти за фактом їх фактичного знищення може призвести до необхідності фінансування неіснуючих закладів освіти», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Автори майбутнього закону пропонують надати засновникові школи або уповноваженому ним органу право без проведення конкурсу подовжити строк дії трудового договору (контракту) з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти до припинення або скасування в Україні чи на відповідній території воєнного стану, але не більш як на шість місяців із дня його припинення чи скасування.

У пояснювальній записці зазначено, що реалізація положень законопроєкту «дозволить забезпечити безперервне функціонування системи загальної середньої освіти, а також зовнішнього забезпечення якості вищої освіти під час воєнного стану».


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11061

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422111

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді