Верховна Рада України запропонувала ще один механізм відшкодування збитків від війни

Щоб громадяни та юридичні особи, постраждалі внаслідок агресії рф, мали змогу отримати повне відшкодування завданої шкоди, в Україні необхідно створити реєстр потерпілих і спеціальний фонд.

Верховна Рада України запропонувала ще один механізм відшкодування збитків від війни

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

У ВРУ зареєстровано проєкт закону «Про відшкодування шкоди, завданої потерпілому внаслідок збройної агресії Російської Федерації» від 17.05.2022 № 7385.

Передбачається, що фонд має формуватися та наповнюватися за рахунок:

  • монетизації санкцій проти держави-агресора;
  • сум коштів, стягнутих на користь України з держави-агресора за рішеннями міжнародних та іноземних судів;
  • конфіскованого майна осіб, винних у завданні шкоди територіальній цілісності України, що призвело до тимчасової окупації території України та війни;
  • коштів цільової міжнародної допомоги для подолання наслідків війни в України;
  • благодійних пожертв;
  • інших джерел, не заборонених законом.

Проєкт закону надає визначення потерпілому та шкоди, а також пропонує створити Єдиний державний реєстр потерпілих осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та спеціальний Фонд для адресної виплати потерпілим повного відшкодування шкоди.


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405844

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180295

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49821

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22669

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді