Уряд скасував держрегулювання роздрібних цін на пальне: оприлюднили Постанову КМУ

Уряд скасував держрегулювання роздрібних цін на пальне: оприлюднили Постанову КМУ

Працюємо та підтримуємо економіку разом!

Кабмін призупинив державне регулювання роздрібних цін на моторне паливо. Відповідне рішення уряд ухвалив постановою «Про зупинення дії пункту 414 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 17.05.2022 № 594. Текст постанови оприлюднили на урядовому порталі.

Нагадаємо, що у травні 2021 року на період дії карантину Кабмін запровадив держрегулювання цін на АЗС. Тоді уряд встановив граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації палива. Мінекономіки тричі на місяць оприлюднювало середні ціни на 1 л дизпалива та бензину.

З урахуванням граничних торговельних націнок станом на середину травня максимальна роздрібна ціна на звичайний бензин не мала перевищувати 39,86 грн/літр, на звичайне дизпаливо — 42,31 грн/літр.

17 травня Кабмін ухвалив рішення відмовитися від державного регулювання цін на паливо. Тепер оператори пального на свій розсуд встановлюватимуть вартість бензину і дизпалива. Очікують, що ціни на бензин не перевищать 52 грн/л, дизпаливо — 58 грн/л.

Рішення про скасування граничної маржі для АЗС ухвалили, щоб оператори ринку могли насичити український ринок нафтопродуктів необхідною кількістю палива в умовах його дефіциту після того, як постачання переорієнтувалося із західного кордону та розбомбленого росією Кременчуцького НПЗ.

Станом на 19.05.2022 постанову ще не оприлюднили в офіційних джерелах.

За інформацією КМУ


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
341593

Електронна декларація – хто подає

Подання декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ.❗️Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану та які штрафи передбачено — у нашій консультації.
90419

Електронна декларація – заповнення

Антикорупційне декларування з початком кожного нового року поновлюється, є ще повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
66148

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3501

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13870

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді