Із 25.05.2022 у платіжній сфері можна застосовувати ЕЦП та е-печатку: Постанова НБУ

НБУ врегулював умови застосування електронного підпису та електронної печатки у платіжній сфері.

Із 25.05.2022 у платіжній сфері можна застосовувати ЕЦП та е-печатку: Постанова НБУ

⚡️ Призупинення трудових відносин на час війни: як оформити

Тепер норми, що діють у банківській системі України під час створення, оброблення та зберігання електронних документів щодо вчиненняя правочинів, поширюватимуться і на платіжні організації платіжних систем, учасників платіжних систем, операторів послуг платіжної інфраструктури та їх клієнтів (користувачів платіжних систем). Це дасть змогу суттєво зменшити непродуктивні витрати й підвищити ефективність виконання банківських та платіжних операцій, а також швидкість і якість обслуговування фінансовими установами своїх клієнтів.

Зокрема, Національний банк:

  • визначив види електронного підпису та електронної печатки, що їх застосовують платіжні установи;
  • встановив вимоги щодо застосування кожного з видів електронного підпису та електронної печатки;
  • врегулював процес створення та зберігання електронних документів платіжними установами.

Відповідні зміни містить постанова Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 18.05.2022 № 100. Вона набирає чинності з 25 травня 2022 року.

За інформацією НБУ


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік основних засобів 2024: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
304644

Актуальні бланки для інвентаризації

Інвентаризація в бюджетних установах – це можливість забезпечити достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб її провести без помилок, варто належно оформити документи. У цій добірці ми зібрали всі необхідні бланки інвентаризації та підказки по їх заповненню.
171694

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді