В умовах воєнного стану через небезпеку для життя і здоров’я працівників роботодавці оформлюють простій, надають відпустку без збереження зарплати або тимчасово призупиняють із працівниками трудовий договір.
⚡️ «Озброєння» Порядку № 100: як розрахувати середню з 29 квітня
Час простою не з вини працівника, в т. ч. на період карантину, оплачують із розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду, окладу (ст. 113 Кодексу законів про працю України).
Якщо на дату оголошення простою працівникові вже оформлений листок непрацездатності, немає правових підстав для оформлення йому в період тимчасової непрацездатності простою та коригування відповідної звітності й оплати.
У такому разі простій оформлюють із першого дня після того, як закінчиться тимчасова непрацездатність.
Треба також зважати, що допомогу з тимчасової непрацездатності надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати в разі настання в неї страхового випадку.
Тож для оплати лікарняного важливий фактор — нарахування зарплати працівникові на дату, коли настав страховий випадок (дату початку листка тимчасової непрацездатності).
За матеріалами Держпраці
Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.
На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало