Президент підписав законодавчі зміни щодо колективних договорів

Президент підписав раніше ухвалений Верховною Радою Закон України щодо посилення захисту прав працівників (законопроєкт від 17.03.2021 № 5266).

Президент підписав законодавчі зміни щодо колективних договорів

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Він містить новації до законодавства про колективні договори:

1) у сфері колективно-договірного регулювання:

  • укладати колективний договір має право фізична особа, яка використовує найману працю (на сьогодні — лише юридичні особи);
  • роботодавець зобов’язаний ознайомлювати працівників із текстом колективного договору;
  • галузева угода поширюється на всіх роботодавців відповідної галузі;

2) щодо недопущення дискримінації у сфері трудових правовідносин:

  • не вважатимуть дискримінацією у сфері праці та необґрунтованою відмову у прийнятті на роботу;
  • врегулювали окремі питання щодо недопущення дискримінації в оголошеннях про працевлаштування;

3) щодо масових звільнень — уточнили положення законодавства стосовно визначення ознак того, що є масовим вивільненням працівників з ініціативи роботодавця і як роботодавець повідомляє про масове вивільнення; порядку проведення роботодавцем консультацій із профспілковими представниками перед масовими звільненнями працівників.

Закон сприятиме приведенню вітчизняного законодавства у відповідність до законодавства ЄС, практики Міжнародної організації праці та справлятиме позитивний вплив на ринкове середовище.


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді