Мінекономіки затвердило оновлену форму № 3-ПН для роботодавців

Мінекономіки наказом від 12.04.2022 № 827-22 затвердило форму та порядок подання звіту № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» (далі — форма № 3-ПН).

Мінекономіки затвердило оновлену форму № 3-ПН для роботодавців

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

Наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22 оновили:

  • форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»;
  • Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» (далі ― Порядок).

Нова форма №3-ПН, як і попередня її версія містить два розділи:

  • Розділ І «Основні дані про вакансію(ї)»;
  • Розділ ІІ «Відомості про вакансію(ї)».

В оновленій формі Розділ І доповнили графою «Спосіб укомплектування вакансії(й)». Вона передбачає два варіанти:

  • за сприяння Державної служби зайнятості;
  • підбір кадрів здійснюється самостійно.

А Розділ ІІ став додатком до форми №3-ПН. Його значно розширили, адже наразі він містить більше інформації про вимоги до кандидата, умови праці, особливості вакансії тощо.

За оновленим Порядком роботодавцям необхідно подавати форму № 3-ПН не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Подавати форму можна в паперовій (із засвідченням підписом керівника/ФОПа чи уповноваженої ним особи) або електронній формі (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів).

Увага: якщо подаєте електронну форму № 3-ПН без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, її необхідно підтвердити паперовою формою (із засвідченням підписом керівника/ФОПа або уповноваженої ним особи), яку маєте подати до центру зайнятості упродовж п’яти робочих днів з дня подання електронної форми № 3-ПН.

Роботодавець визначає вид форми № 3-ПН ― первинна або уточнювальна.

Первинну подають, щоб проінформувати про наявність попиту на робочу силу (вакансії).

Уточнювальну ж подають, коли є необхідність замінити первинну, або з’явилися уточнення характеристик вакансії. При цьому не можна змінювати дані про кількість вакансій та професійну назву роботи (професії/посади).

Наказ чинний з 07.07.2022 року, оскільки його опублікували в «Офіційному віснику» від 07.06.2022 № 44. З цієї ж дати втратив чинність наказ Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316, який затверджував попередню версію форми.


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121137

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117705

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс) – один зі звітів, які подають у складі річної фінансової звітності. У статті експерт розкаже все про інформацію, яку слід розкривати у цьому звіті, а також на зразку покаже, як заповнювати його рядок за рядком.
36092

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді