Як коригувати показники в уточнюючому податковому розрахунку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Податківці роз’яснили, як виправити суми ЄСВ та реквізити застрахованої особи у Податковому розрахунку.

Як коригувати показники в уточнюючому податковому розрахунку

⚡ Податковий розрахунок з ПДФО та ЄСВ за ІІ квартал 2022 ⚡

Щоб виправити помилки після того, як сплив граничний строк подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ (далі Податковий розрахунок), подають Податковий розрахунок з типом «уточнюючий» (далі — уточнюючий Податковий розрахунок).

Коли в додатку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі — Додаток 1) з типом «уточнюючий» помилилися лише в реквізитах застрахованої особи, а суми нарахованого ЄСВ зазначили правильно, помилку виправляють у відповідному додатку з типом «уточнюючий» із використанням ознак:

  • «0» — якщо рядок треба ввести;
  • «1» — вилучити.

Якщо виправляють суму ЄСВ в уточнюючому Податковому розрахунку, використовують тип нарахування 2, 3 і не застосовують ознак «0», «1».

Коли поза межами звітного періоду треба одночасно уточнити як реквізити, так і суми нарахованого ЄСВ у Додатку 1 до Податкового розрахунку з типом «звітний» або «звітний новий»:

  • спочатку в уточнюючому Податковому розрахунку коригують реквізити, які уточнюють на підставі інформації з попередньо Податкового розрахунку. Для цього використовують ознаки «0» або «1»;
  • потім формують уточнюючий Податковий розрахунок, щоб виправити показники ЄСВ. Для цього використовують типи нарахувань 2 і 3.

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про виконання будівельних робіт (форма 1-кб місячна)

Щоб форма 1-кб місячна не зайняла багато вашого часу, заповніть її з підказками у статті. Подасте вчасно, бо ми зібрали і граничні терміни, коли необхідно подати звіт, у зручні таблиці. Швидше пірнайте у цей гайд, заповнюймо звіт про виконання будівельних робіт разом
92

Реєстрація податкових накладних 2025

Як зареєструвати податкову накладну в 2025 році швидко і без помилок? Маємо відповіді та рішення! Про термін реєстрації податкових накладних та умови реєстрації та блокування ПН розповість експерт. Не встигли – маєте знати штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, їх теж підкажемо в огляді.
64394

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
11394

Статистична звітність 2025

У статті зібрали актуальні бланки статистичної звітності. Експерт розповість, які статистичні звіти й коли подавати бюджетним установам
43401

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді