На які частини роботодавець має право поділити щорічну відпустку працівника

Черговість надання відпусток працівників визначають графіки відпусток. Їх затверджує власник/уповноважений ним орган за погодженням із профспілковим представником і доводить до відома працівників (ст. 10 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон).

Працівники мають узгоджувати із власником/уповноваженим ним органом конкретний період щорічних відпусток у межах, установлених графіком.

Роботодавець має право ділити на прохання працівника його щорічну відпустку на частини будь-якої тривалості. Однак поділити відпустку можна за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 к. дн. При цьому не важливо, буде ця частина першою, другою чи іншою (ст. 12 Закону № 504).

Врахуйте, що законодавство регламентує можливість, а не обов’язок роботодавця поділити щорічну відпустку працівника на частини. Оскільки остаточне рішення про відпустку приймає роботодавець, він може:

  • не погодити поділ відпустки так, як того бажає працівник;
  • запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки;
  • не поділити відпустку взагалі.

Невикористану частину щорічної відпустки роботодавець має надати працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після його закінчення. Крім того, працівник має право використати частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом № 504.

За інформацією Управління Держпраці у Івано-Франківській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді