На які частини роботодавець має право поділити щорічну відпустку працівника

Черговість надання відпусток працівників визначають графіки відпусток. Їх затверджує власник/уповноважений ним орган за погодженням із профспілковим представником і доводить до відома працівників (ст. 10 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон).

Працівники мають узгоджувати із власником/уповноваженим ним органом конкретний період щорічних відпусток у межах, установлених графіком.

Роботодавець має право ділити на прохання працівника його щорічну відпустку на частини будь-якої тривалості. Однак поділити відпустку можна за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 к. дн. При цьому не важливо, буде ця частина першою, другою чи іншою (ст. 12 Закону № 504).

Врахуйте, що законодавство регламентує можливість, а не обов’язок роботодавця поділити щорічну відпустку працівника на частини. Оскільки остаточне рішення про відпустку приймає роботодавець, він може:

  • не погодити поділ відпустки так, як того бажає працівник;
  • запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки;
  • не поділити відпустку взагалі.

Невикористану частину щорічної відпустки роботодавець має надати працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після його закінчення. Крім того, працівник має право використати частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом № 504.

За інформацією Управління Держпраці у Івано-Франківській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14187

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді