Аспіранти отримають стипендію заднім числом

Уряд вніс зміни до Порядку призначення і виплати стипендій (далі — Порядок).

Завдяки рішенню Уряду аспіранти, що здобувають вищу освіту на третьому рівні вищої освіти та навчаються за державним/регіональним замовленням за рахунок бюджету, матимуть змогу отримати стипендію заднім числом.

Нагадаємо, апіранти формально втратили право на стипендію у листопаді 2018 року, коли Уряд постановою від 24.10.2018 № 865 останній раз вносив зміни до Порядку. Тоді своїм рішенням Уряд помилково видалив аспірантів із числа суб’єктів, які мають право отримувати стипендії. Тепер він нарешті відновив це право аспірантів.

Відповідні зміни Уряд затвердив постановою «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати стипендій» від 13.03.2019 № 229, яка набрала чинності 21.03.2019. Застосовуватимуть її з 03.11.2018.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
1024

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (закон № 10000).
1772

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
70596

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
1980

Розрахунок пенсії в Україні – 2023

Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
47371