Операції бюджетних установ із оплати за страхування автомобіля не підпадають під критерії визначення «Витрати майбутніх періодів».
На рахунку 29 «Витрати майбутніх періодів» обліковують витрати звітного періоду, які відноситимуть на витрати у майбутніх звітних періодах (наприклад, сплачені авансом орендні платежі тощо). Так визначає Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.
Плату за страхування автомобіля бюджетні установи мають відображати в бухгалтерському обліку за вимогами пункту 5.7 розділу 5 «Облік операцій з грошовими коштами» Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.
Джерело: Лист Казначейства від 14.02.2019 № 16-04-04/2982
У статті розглянемо як списувати інші необоротні матеріальні активи і які форми актів та бланки застосовати при цьому.
У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
Інвентаризація в бюджетних установах – це можливість забезпечити достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб її провести без помилок, варто належно оформити документи. У цій добірці ми зібрали всі необхідні бланки інвентаризації та підказки по їх заповненню.
Як передати товарно-матеріальні цінності новій матеріально відповідальній особі.
Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.