Дохід працівнику нарахували, але не виплатили: коли сплачувати ПДФО

Установи, які нараховують/виплачують/надають оподатковуваний дохід працівникам, зобов’язані утримувати ПДФО із суми такого доходу за ставками, визначеними у статті 167 ПК (пп. 168.1.1 ПК).

ПДФО до бюджету установи перераховують під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом (пп. 168.1.2 ПК). Однак якщо оподатковуваний дохід установи:

  • надають у негрошовій формі чи виплачують готівкою з каси — ПДФО сплачують до бюджету протягом трьох банківських днів з дня такого нарахування/виплати/надання (пп. 168.1.4 ПК).
  • нараховують, але не виплачують/не надають — ПДФО перераховують до бюджету в строки, які встановлює ПК для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 ПК).

Тож якщо установа нарахувала працівнику дохід, але не виплатила його, вона має сплатити ПДФО, утриманий з цього доходу, не пізніше 30 к. дн., наступних за місяцем, у якому вона його нарахувала.

Зразок заповнення форми 1 ДФ

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
256

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25423

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1434

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215655

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301311