Стипендії та матзаохочення спортсменів та їх тренерів за призові місця: що з ПДФО

Порядок призначення і виплати стипендій затверджений постановою КМУ «Питання стипендіального забезпечення» від 12.07.2004 № 882. Він поширюється осіб, які навчаються у освітніх закладах або наукових установах за державним/регіональним замовленням за рахунок коштів загального фонду державного/місцевого бюджету, зокрема:

  • учнів I-II курсів училищ фізичної культури;
  • студентів I-II курсів Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.

Фізичні особи, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, є платниками ПДФО та військового збору.

Не включають до доходів та не оподатковують ПДФО і військовим збором, зокрема:

  • винагороди спортсменам — чемпіонам України, призерам спортивних змагань міжнародного рівня, у т. ч. спортсменам — особам з інвалідністю;
  • вартість державних нагород чи винагород від імені України, крім тих, що виплачують коштами чи іншим майном;
  • Нобелівську чи Абелівську премії (абз. «б» пп. 165.1.1 ПК).

Однак норми ПК не звільняють від оподаткування ПДФО доходи у вигляді матеріального заохочення спортсменів та їх тренерів за зайняті призові місця.

Інші доходи фізичних осіб, крім тих, які за ПК не включають до доходів за статтею 165 ПК, оподатковують:

  • ПДФО — за ставкою 18% (пп. 164.2.20, п. 167.1 ПК);
  • військовим збором — за ставкою 1,5% (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК).

Тож сума стипендії, виплату якої встановлюють інші, ніж закон, нормативно-правові акти, та матеріальне заохочення спортсменів і їх тренерів за призові місця оподатковують ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Податковий агент, яких нараховує та виплачує такі доходи, має утримати податки із суми цих доходів і відобразити їх у звіті № 1ДФ як інші доходи під ознакою доходу «127».

Зразок заповнення форми 1 ДФ

Джерело: Консультація ДФС від 27.02.2019 № 776/5/99-99-13-02-03-16/ІПК

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
80

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24704

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1104

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212223

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
297605