ДФС пропонує оновити порядок зупинення реєстрації податкових накладних

ДФС розробила зміни до ознак, за якими перевіряє ПН/РК, які платники ПДВ подали на реєстрацію в ЄРПН. Якщо ПН/РК відповідатимуть таким ознакам, вони не підпадатимуть під моніторинг, за результатами якого ДФС може зупинити їх реєстрацію.

Зокрема, ДФС пропонує доповнити:

  • другу ознаку — умовою, що сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого платником у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн;
  • третю ознаку — умовою, що загальна сума ПДВ, сплаченого платником ПДВ та його відокремленими підрозділами, які подали ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, за останні 12 к. міс., що передують місяцю, в якому він склав ПН/РК, (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), становить більше 400 тис. грн».

Скачати податкову накладну за новою формою

Також ДФС пропонує, щоб її рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН про неврахування таблиці даних платника ПДВ оскаржували:

  • в адміністративному або судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС регіонального рівня;
  • у судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС центрального рівня.

Відповідні зміни ДФС передбачила у проекті постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117», який розробила відповідно до п. 201.16 ПК. Текст Проекту опублікований на офіційному веб-сайті ДФС.

Основна мета Проекту — удосконалити порядок моніторингу ПН/РК, які платники ПДВ подають на реєстрацію в ЄРПН.

ДФС очікує на зауваження та пропозиції до Проекту у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації оголошення на її офіційному веб-сайті.

За інформацією ДФС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
35651

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
14071

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6975

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
112196

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді