ДФС пропонує оновити порядок зупинення реєстрації податкових накладних

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ДФС розробила зміни до ознак, за якими перевіряє ПН/РК, які платники ПДВ подали на реєстрацію в ЄРПН. Якщо ПН/РК відповідатимуть таким ознакам, вони не підпадатимуть під моніторинг, за результатами якого ДФС може зупинити їх реєстрацію.

Зокрема, ДФС пропонує доповнити:

  • другу ознаку — умовою, що сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого платником у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн;
  • третю ознаку — умовою, що загальна сума ПДВ, сплаченого платником ПДВ та його відокремленими підрозділами, які подали ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, за останні 12 к. міс., що передують місяцю, в якому він склав ПН/РК, (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), становить більше 400 тис. грн».

Скачати податкову накладну за новою формою

Також ДФС пропонує, щоб її рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН про неврахування таблиці даних платника ПДВ оскаржували:

  • в адміністративному або судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС регіонального рівня;
  • у судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС центрального рівня.

Відповідні зміни ДФС передбачила у проекті постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117», який розробила відповідно до п. 201.16 ПК. Текст Проекту опублікований на офіційному веб-сайті ДФС.

Основна мета Проекту — удосконалити порядок моніторингу ПН/РК, які платники ПДВ подають на реєстрацію в ЄРПН.

ДФС очікує на зауваження та пропозиції до Проекту у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації оголошення на її офіційному веб-сайті.

За інформацією ДФС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74402

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394911

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2841

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді