ДФС пропонує оновити порядок зупинення реєстрації податкових накладних

ДФС розробила зміни до ознак, за якими перевіряє ПН/РК, які платники ПДВ подали на реєстрацію в ЄРПН. Якщо ПН/РК відповідатимуть таким ознакам, вони не підпадатимуть під моніторинг, за результатами якого ДФС може зупинити їх реєстрацію.

Зокрема, ДФС пропонує доповнити:

  • другу ознаку — умовою, що сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого платником у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн;
  • третю ознаку — умовою, що загальна сума ПДВ, сплаченого платником ПДВ та його відокремленими підрозділами, які подали ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, за останні 12 к. міс., що передують місяцю, в якому він склав ПН/РК, (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), становить більше 400 тис. грн».

Скачати податкову накладну за новою формою

Також ДФС пропонує, щоб її рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН про неврахування таблиці даних платника ПДВ оскаржували:

  • в адміністративному або судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС регіонального рівня;
  • у судовому порядку — якщо рішення прийняла комісія ДФС центрального рівня.

Відповідні зміни ДФС передбачила у проекті постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117», який розробила відповідно до п. 201.16 ПК. Текст Проекту опублікований на офіційному веб-сайті ДФС.

Основна мета Проекту — удосконалити порядок моніторингу ПН/РК, які платники ПДВ подають на реєстрацію в ЄРПН.

ДФС очікує на зауваження та пропозиції до Проекту у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації оголошення на її офіційному веб-сайті.

За інформацією ДФС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
262

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25528

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1491

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
216308

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301849