Коли відмовити у оплаті лікарняного

Рішення про призначення матеріального забезпечення за листком непрацездатності приймає уповноважений із соціального страхування або комісія, яку створюють в установі (далі — Комісія). До її складу входять представники як адміністрації установи, так і застрахованих осіб.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Комісія не тільки контролює, чи правильно нараховані/своєчасно виплачені лікарняні, а й:

  • вирішує не призначати лікарняні;
  • розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності, їх заповнення.

Комісія може відмовити в оплаті листка непрацездатності, зокрема, якщо працівник:

  • одержав захворювання або травму при вчиненні злочину;
  • отримав захворювання або травму в алкогольному, наркотичному, токсичному сп’янінні або в результаті дій, пов’язаних зі сп’янінням;
  • під час лікарняного перебував у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням;
  • порушив режим лікування.

Тож Комісії:

  • перевіряють дотримання працівниками режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності;
  • ведуть облік осіб, які часто та довго хворіють, а також осіб, які отримали листки непрацездатності у зв’язку із невиробничими травмами;
  • щоквартально аналізують використання коштів ФСС;
  • вносять пропозиції щодо зниження рівня захворюваності роботодавцю та представнику застрахованих осіб та ін. (Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затверджене постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13).

Комісії за потреби можуть звертатися до ФСС або їх відділень, аби перевірити правильність видачі та продовження листків непрацездатності працівникам.

Якщо установи використовуватимуть свої права, вони зможуть уникнути фінансових/штрафних санкцій у разі проведення перевірки правильності та правомірності використання коштів ФСС.

За інформацією Фонду соціального страхування України

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
211708

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
198009

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
3014

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
13639

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
72160