Мінекономрозвитку розробило настанови з етичної поведінки під час закупівель

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінекономрозвитку спільно з Проектом технічної допомоги ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти для гармонізації законодавства в Україні» напрацювало Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель (далі — Настанови).

Настанови мають удосконалити професіоналізм, актуалізувати проблеми професійної етики. Вони базуються на принципах публічних закупівель, визначених у Законі України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. А також — описують складові етичної поведінки, яких Мінекономрозвитку рекомендує дотримувати протягом усього закупівельного процесу.

Під етичною поведінкою розуміється сукупність вчинків та дій суб’єктів сфери публічних закупівель, які відповідають нормам моралі, свідомості та порядку, характерним для сучасного суспільства розвинутих демократичних країн.

Електронний сервіс «Єдиний закупівельний словник»

Етична поведінки замовників під час підготовки та здійснення публічних закупівель має:

  • забезпечити якісний, прозорий, безконфліктний процес закупівель;
  • запобігти можливим зловживанням і порушенням законодавства в цій сфері.
  • в Україні.

Неналежна етична поведінка між суб’єктами сфери публічних закупівель суттєво впливає на кінцевий результат закупівель.

Джерело: лист Мінекономрозвитку від 01.04.2019 № 3304-04/13647-06

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7711

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11725

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6991

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді