Асоціація міст України (далі — АМУ) повідомила, що тепер ОМС оприлюднюватимуть та оновлюватимуть на своїх офіційних веб-сайтах дані, зокрема, про:
- депутатів місцевих рад, у т. ч. контактні дані та графік прийому;
- зелені насадження, що підлягають видаленню за актами обстеження зелених насаджень;
- надані містобудівні умови та обмеження;
- тарифи на комунальні послуги;
- перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації;
- адресний реєстр;
- медичних працівників закладів охорони здоров’я;
- педагогічних працівників закладів освіти;
- перелік бюджетних та цільових програм, у т. ч. посилання на оприлюднені ресурси в мережі Інтернет;
- фінансову звітність установ комунального сектору економіки (ф. 1, 2);
- дані містобудівного кадастру, в т. ч. геопросторові дані;
- черги на земельні ділянки із земель комунальної власності;
- надходження й використання благодійної допомоги.
Відповідні зміни Уряд вніс до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого Постановою КМУ від 21.10.2015 № 835. Завдяки прийнятому рішенню Уряд уточнив назви деяких наборів даних, а також увів низку нових.
АМУ також повідомила, що Уряд затвердив Порядок щорічної оцінки стану оприлюднення і оновлення відкритих даних розпорядниками інформації. Однак КМУ ще не оприлюднив його на Урядовому порталі.
За інформацією Асоціації міст України
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.