Як сплатити ПДФО за відокремлені не уповноважені підрозділи

Відокремлений підрозділ, який нараховує у звітному періоді на користь фізосіб суми ПДФО, має перераховувати їх до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням. Однак, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати/сплачувати ПДФО, його обов’язки має виконати юридична особа. Вона перераховує ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, до відповідного бюджету за місцезнаходженням відокремленого підрозділу (пп. 168.4.3 ПК).

Аби це реалізувати, юридична особа — платник податків має зареєструватися або стати на облік у органах ДФС за своїм місцезнаходженням, а також за місцезнаходженням/місцем розташування/реєстрації свого:

  • відокремленого підрозділу;
  • підрозділу, рухомого та нерухомого майна, об’єктів, які оподатковує або через які провадить діяльність (п. 63.3 ПК).

До органу ДФС за неосновним місцем обліку юридична особа сплачує всі податки та збори, звітує, а також виконує інші обов’язки платника податків.

Відповідне роз’яснення ДФС надала у листі від 27.03.2019 № 10278/7/99-99-13-04-04-17.

За інформацією: ГУ ДФС у Донецькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
220

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215066

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300773