Нещасний випадок із працівником: як визначають розмір одноразової допомоги

Якщо працівник ушкодив здоров’я під час роботи, роботодавець зобов’язаний:

  • за наказом керівника створити комісію з розслідування нещасного випадку (далі — Комісія) у складі не менше трьох осіб;
  • організувати розслідування.

Якщо працівник втратив професійну працездатність, яку засвідчив МСЕК, ФСС має провести одноразову страхову виплату потерпілому. Розмір виплати ФСС визначає:

Якщо після наступного обстеження потерпілого МСЕК встановить йому вищий ступінь втрати стійкої професійної працездатності, ФСС знову виплачує одноразову допомогу. ЇЇ розмір ФСС визначатиме відповідно до відсотка, на який МСЕК збільшив ступінь втрати працездатності порівняно з попереднім обстеженням.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

Якщо внаслідок нещасного випадку потерпілий помер, ФСС виплачує одноразову допомогу:

  • сім’ї потерпілого — 100 розмірів прожиткового мінімуму;
  • кожній особі, яка перебувала на утриманні потерпілого — 20 розмірів прожиткового мінімуму (ч. 6 ст. 42 Закону № 1105).

Якщо Комісія встановить, що працівник ушкодив здоров’я не лише з вини роботодавця, а й внаслідок порушення норм актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги ФСС зменшить на підставі висновку Комісії, але не більше ніж на 50%.

За інформацією ГУ Держпраці у Полтавській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
211485

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
197777

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
2750

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
12496

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
72042