Електронні довірчі послуги: хто може отримати дистанційно

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Податківці роз’яснили, хто з користувачів має бути особисто присутнім, коли отримує електронні довірчі послуги (далі — ЕДП), а хто зможе сформувати кваліфікований сертифікат відкритого ключа (далі — сертифікат) дистанційно.

Надавач ЕДП ідентифікує заявника, який звернувся, аби отримати сертифікат електронного відкритого ключа, за умови його особистої присутності (п. 7 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 19.08.2018 № 749).

Тож коли співробітники органів державної влади, ОМС, бюджетних установ та організацій (далі — співробітники) отримують ЕДП, їх особиста присутність обов’язкова.

Однак податківці наголошують, що у засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки «ІІТ Користувач ЦСК-1» (далі — ПЗ) ДФС надає можливість користувачу повторно сформувати сертифікати — дистанційно, за електронним запитом, на захищений носій особистого ключа (далі — Носій). Новий особистий ключ користувач генеруватиме на поточний Носій, з якого ПЗ зчитує діючий особистий ключ.

Дистанційно сформувати нові сертифікати зможуть лише користувачі, які мають:

  • чинні сертифікати — приміром, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів;
  • незмінні реєстраційні дані — ПІБ, адресу реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо;
  • особистий ключ, який доступний лише користувачу та не скомпрометований.

Детальну інформацію про те, як дистанційно сформувати сертифікат за електронним запитом ПЗ, містить пункт 6 настанови користувача.

Скачати Актуальну версію ПЗ та настанов користувача

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25202

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62401

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
108536

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
86427

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді