Електронні довірчі послуги: хто може отримати дистанційно

Податківці роз’яснили, хто з користувачів має бути особисто присутнім, коли отримує електронні довірчі послуги (далі — ЕДП), а хто зможе сформувати кваліфікований сертифікат відкритого ключа (далі — сертифікат) дистанційно.

Надавач ЕДП ідентифікує заявника, який звернувся, аби отримати сертифікат електронного відкритого ключа, за умови його особистої присутності (п. 7 Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 19.08.2018 № 749).

Тож коли співробітники органів державної влади, ОМС, бюджетних установ та організацій (далі — співробітники) отримують ЕДП, їх особиста присутність обов’язкова.

Однак податківці наголошують, що у засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки «ІІТ Користувач ЦСК-1» (далі — ПЗ) ДФС надає можливість користувачу повторно сформувати сертифікати — дистанційно, за електронним запитом, на захищений носій особистого ключа (далі — Носій). Новий особистий ключ користувач генеруватиме на поточний Носій, з якого ПЗ зчитує діючий особистий ключ.

Дистанційно сформувати нові сертифікати зможуть лише користувачі, які мають:

  • чинні сертифікати — приміром, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів;
  • незмінні реєстраційні дані — ПІБ, адресу реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо;
  • особистий ключ, який доступний лише користувачу та не скомпрометований.

Детальну інформацію про те, як дистанційно сформувати сертифікат за електронним запитом ПЗ, містить пункт 6 настанови користувача.

Скачати Актуальну версію ПЗ та настанов користувача

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Баланс форма 1-дс – експертний зразок

Баланс 1 – це традиційний фінансовий звіт. Якими є загальні вимоги до складання звіту Баланс форма 1-дс , яку саме інформацію у 2023 році мають розкривати щодо своїх активів і пасивів бюджетні установи – підкаже експерт, а також надасть зразок заповнення.
64868

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42611

Нова податкова накладна 2023: порядок заповнення

З 01 серпня 2023 року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити нову форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
78854