Електронний реєстр листків непрацездатності: як функціонуватиме

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Уряд затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності (далі — Реєстр). Такий Порядок дозволить розпочати роботу електронної системи записів про тимчасову непрацездатність. Цей документ спільними зусиллями розробили фахівці ФСС, Мінісоцполітики, МОЗ, Національної служби здоров’я, ПФУ.

Електронний реєстр листків непрацездатності формується як система, в якій накопичуватимуть, зберігатимуть і використовуватимуть електронні данні на базі централізованих інформаційних технологій реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до Порядку, листок непрацездатності реєструють виключно на підставі створеного в електронній формі медичного висновку, який засвідчує тимчасову непрацездатність. Кожен листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер. Його формують та присвоюють автоматично за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру листків непрацездатності.

Реєстр має різні рівні доступу, які обмежать відомості, доступні для користувача. Зокрема, через електронні кабінети на порталі послуг до Реєстру матимуть доступ роботодавці та самі працівники — застраховані особи. Однак інформацію з Реєстру, що містить відомості про ідентифікаційний номер платника податків, період і причину непрацездатності, надаватимуть тільки тій особі, якої вони стосуються, а також її роботодавцю. Відомості будуть надавати виключно за період, коли особа перебувала з у трудових відносинах з роботодавцем, що оплачував лікарняний.

Реєстр складають із записів про тимчасову непрацездатність. Такі відомості потрапляють до Реєстру автоматично за допомогою програмних засобів. Кожен запис включає відомості про:

  • тимчасово непрацездатну особу;
  • унікальний номер випадку непрацездатності;
  • номер, дату та час реєстрації медичного висновку в електронній системі охорони здоров’я;
  • причину та період непрацездатності;
  • призначений режим лікування;
  • відомості про лікаря та заклад охорони здоров’я;
  • суму допомоги по тимчасовій втраті працездатності від ФСС та ін.

Дані до Реєстру надходитимуть з використанням кваліфікованого електронного підпису та засобів криптографічного захисту інформації.

За інформацією Фонду соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250573

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167508

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26645

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62311

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді