Електронний реєстр листків непрацездатності: як функціонуватиме

Уряд затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності (далі — Реєстр). Такий Порядок дозволить розпочати роботу електронної системи записів про тимчасову непрацездатність. Цей документ спільними зусиллями розробили фахівці ФСС, Мінісоцполітики, МОЗ, Національної служби здоров’я, ПФУ.

Електронний реєстр листків непрацездатності формується як система, в якій накопичуватимуть, зберігатимуть і використовуватимуть електронні данні на базі централізованих інформаційних технологій реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до Порядку, листок непрацездатності реєструють виключно на підставі створеного в електронній формі медичного висновку, який засвідчує тимчасову непрацездатність. Кожен листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер. Його формують та присвоюють автоматично за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру листків непрацездатності.

Реєстр має різні рівні доступу, які обмежать відомості, доступні для користувача. Зокрема, через електронні кабінети на порталі послуг до Реєстру матимуть доступ роботодавці та самі працівники — застраховані особи. Однак інформацію з Реєстру, що містить відомості про ідентифікаційний номер платника податків, період і причину непрацездатності, надаватимуть тільки тій особі, якої вони стосуються, а також її роботодавцю. Відомості будуть надавати виключно за період, коли особа перебувала з у трудових відносинах з роботодавцем, що оплачував лікарняний.

Реєстр складають із записів про тимчасову непрацездатність. Такі відомості потрапляють до Реєстру автоматично за допомогою програмних засобів. Кожен запис включає відомості про:

  • тимчасово непрацездатну особу;
  • унікальний номер випадку непрацездатності;
  • номер, дату та час реєстрації медичного висновку в електронній системі охорони здоров’я;
  • причину та період непрацездатності;
  • призначений режим лікування;
  • відомості про лікаря та заклад охорони здоров’я;
  • суму допомоги по тимчасовій втраті працездатності від ФСС та ін.

Дані до Реєстру надходитимуть з використанням кваліфікованого електронного підпису та засобів криптографічного захисту інформації.

За інформацією Фонду соціального страхування України

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14868

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їхнього нарахування, про виплату авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
7238

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
148240

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
56492

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5233

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді