Працівник не використав дні відпустки: коли виплачувати грошову компенсацію

Випадки, за яких роботодавці можуть виплачувати працівникам грошову компенсацію за невикористані ними щорічні відпустки, передбачає стаття 83 КЗпП.

Якщо працівник звільняється, виплачуйте йому грошову компенсацію за всі невикористані дні:

  • щорічної відпустки;
  • додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства відповідної групи.

Калькулятор днів щорічної відпустки

За бажанням працівника оплатіть частину щорічної відпустки грошовою компенсацією за умови, що тривалість його щорічної та додаткових відпусток не коротша за 24 к. дн.

Якщо працівник переходить на роботу до іншої установи/організації, за бажанням працівника перерахуйте грошову компенсацію за не використані ним дні щорічних відпусток на рахунок установи/організації — нового роботодавця.

Не замінюйте грошовою компенсацію відпустку всіх видів особам віком до вісімнадцяти років.

За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
211708

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
198009

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
3017

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
13657

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
72163