Листок непрацездатності: коли, кому та у яких розмірах

Фахівці Держпраці роз’яснили, у які терміни установи мають надавати допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу по вагітності та пологах (далі — допомога).

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Виплачуйте допомогу працівникам у день виплати зарплати після того, як комісія із соціального страхування (далі — Комісія) її призначила (ч. 2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Якщо Комісія призначила працівнику допомогу, але він помер і не отримав її, виплатіть нараховані кошти членам сім’ї померлого працівника, які з ним проживали, або спадкоємцям (ч. 4 ст. 32 Закону № 1105).

Якщо допомогу призначили та не виплатили своєчасно, виплатіть її за минулий час у розмірі, яку Комісія встановила на дату, коли настав страховий випадок.

Якщо працівнику вчасно не виплатили допомогу з вини Комісії, під час її виплати за минулий час, врахуйте вимоги законодавства про індексацію грошових доходів населення.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1404

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
7324

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71175

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237