Як правильно заповнити поле «Призначення платежу» у розрахунковому документі

Податківці звертають увагу, що, зокрема, під час сплати податків, зборів, ЄСВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів, установи мають слідкувати чи правильно вони заповнили поле «Призначення платежу» розрахункового документа.

Правила заповнення цього документа встановлює Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666 (далі — Порядок № 666).

Тож, коли заповнюєте призначення платежу розрахункового документа, вкажіть:

  • у полі № 1 — службовий код (знак) «*» — ознака платежу;
  • у полі № 2 — розділовий знак «;» та код виду сплати — формат ссс — тризначне число);
  • у полі № 3 —розділовий знак «;» та один з реквізитів:
  1. код клієнта за ЄДРПОУ — доповніть зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8;
  2. РНОКПП (завжди має 10 цифр) або серію та номер паспорта громадянина України — для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права проводити будь-які платежі за серією та номером паспорта;
  3. реєстраційний/обліковий номер платника податків, який присвоює контролюючий орган — завжди має 9 цифр;
  • у полі № 4 —розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів НБУ, а символ «;» використовувати не можна.

У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов’язково вказується код класифікації доходів бюджету.

Коли заповнюєте поля, не допускайте пропуски/пробіли між словами та службовими знаками.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
256

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25423

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1434

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215654

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301311