Гуртожитки у закладах професійної освіти: кому, як і за скільки

Уряд затвердив порядок, за яким заклади професійної (професійно-технічної) освіти (далі — заклади) забезпечуватимуть гуртожитками осіб, які здобувають освіту (далі — Порядок). Ним Уряд визначив:

  • яким чином, кому і за скільки заклади надаватимуть жилу площу, вселятимуть та виселятимуть з гуртожитків;
  • уніфіковані правила, за якими особи мають проживати у гуртожитках закладів;

Зокрема, Порядок встановлює, що гуртожиток є невід’ємною частиною цілісного майнового комплексу закладу. Ним керує керівник закладу.

Заклад заселяє до гуртожитку на період вступу:

  • іногородніх осіб;
  • осіб, які постійно проживають на тимчасово окупованих територіях;
  • іноземців та осіб без громадянства — на умовах, які визначає законодавство/міжнародні договори України.

Заклад може заселяти до гуртожитку на строк до 1 року за погодженням з профспілкою закладу, за умови, що у гуртожитку є вільні місця:

  • працівників закладу — якщо у працівника відсутнє інше місце проживання у тому населеному пункті, де розташований гуртожиток.
  • членів сім’ї учня, слухача, осіб, які здобувають освіту в інших закладах освіти, працівників інших установ, осіб, які направлені у відрядження до закладу.

Жилу площу у гуртожитку заклад надає на підставі: рішення керівника закладу, ордеру на жилу площу в гуртожитку та договору найму жилого приміщення.

Особи, які проживають у гуртожитку, зобов’язані, зокрема:

  • своєчасно сплачувати за проживання у гуртожитку в строки за договором найму жилого приміщення;
  • відшкодовувати матеріальні збитки.

Заклад надає жилу площу та житлово-комунальні послуги у гуртожитку безоплатно тільки учням, які здобувають освіту у закладі.

Порядок Уряд затвердив на засіданні від 17.04.2019 постановою, яка набрала чинності 23.04.2019.

Джерело: Постанова КМУ «Про затвердження Порядку забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти» від 17.04.2019 № 331

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106627

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405850

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
93

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180297

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді