Моніторинг публічних закупівель підтримали народні депутати

Парламентарі підтримали в першому читанні законопроект № 4738-д про моніторинг публічних закупівель, що розширює повноваження Держаудитслужби.

Він зобов’язує замовників реагувати на рекомендації і зауваження Держаудитслужби і передбачає такі зміни у сфері моніторингу публічних закупівель:

  • завдяки системі ризик-індикаторів, інтегрованій ProZorro, підозрілі закупівлі автоматично потраплятимуть у чергу на перевірку Держаудитслужби;
  • приводом для перевірки закупівлі також стануть звернення громадських активістів, журналістів або представників органів влади та місцевого самоврядування.
  • аудитори ДАСУ зможуть перевірити будь-яку закупівлю і за власною ініціативою.

Прозорими будуть і дії аудиторів Держаудитслужби. Так, усі дії у процесі моніторингу публікуватимуться в системі.

Рішення про початок перевірки оприлюднюватиметься на ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття. Водночас таке рішення не зупинятиме перебігу закупівлі.

Строк проведення моніторингу обмежать 15 робочими днями.

Діалог із замовником перевіряльники вестимуть через систему ProZorro, і його бачитимуть всі охочі.

Замовник матиме три робочих дні на відповідь та аргументацію і зможе надати роз'яснення як своїх дій, так і бездіяльності.

Коли ж замовник не усуне порушення та не аргументує своїх дій, Держаудитслужба зможе прийняти рішення про проведення комплексної перевірки закупівлі та накласти на нього відповідні штрафи за рішенням суду.

Джерело: сайт Мінекономрозвитку

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4475

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1320

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5217

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4475

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді