Моніторинг публічних закупівель підтримали народні депутати

Парламентарі підтримали в першому читанні законопроект № 4738-д про моніторинг публічних закупівель, що розширює повноваження Держаудитслужби.

Він зобов’язує замовників реагувати на рекомендації і зауваження Держаудитслужби і передбачає такі зміни у сфері моніторингу публічних закупівель:

  • завдяки системі ризик-індикаторів, інтегрованій ProZorro, підозрілі закупівлі автоматично потраплятимуть у чергу на перевірку Держаудитслужби;
  • приводом для перевірки закупівлі також стануть звернення громадських активістів, журналістів або представників органів влади та місцевого самоврядування.
  • аудитори ДАСУ зможуть перевірити будь-яку закупівлю і за власною ініціативою.

Прозорими будуть і дії аудиторів Держаудитслужби. Так, усі дії у процесі моніторингу публікуватимуться в системі.

Рішення про початок перевірки оприлюднюватиметься на ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття. Водночас таке рішення не зупинятиме перебігу закупівлі.

Строк проведення моніторингу обмежать 15 робочими днями.

Діалог із замовником перевіряльники вестимуть через систему ProZorro, і його бачитимуть всі охочі.

Замовник матиме три робочих дні на відповідь та аргументацію і зможе надати роз'яснення як своїх дій, так і бездіяльності.

Коли ж замовник не усуне порушення та не аргументує своїх дій, Держаудитслужба зможе прийняти рішення про проведення комплексної перевірки закупівлі та накласти на нього відповідні штрафи за рішенням суду.

Джерело: сайт Мінекономрозвитку

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3532

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34649

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5576

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді