Як подати заяву-розрахунок до ФСС онлайн

Заява-розрахунок лікарняних є підставою, за якою ФСС здійснюється виплата лікарняних найманим працівникам. Наразі 60% таких заяв до ФСС подають в електронному вигляді. Щодня до ФСС в електронному вигляді надходить близько 5 тис. заяв-розрахунків.

Аби подавати до ФСС електронні документи із застосуванням електронного підпису/печатки, установа має звернутись до ФСС та укласти відповідний договір.

Як тільки такий договір уклали, електронні документи, у т. ч. заяви-розрахунки та бланк повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, формуйте та подавайте до ФСС у електронному вигляді.

Програмне забезпечення, за допомогою якого подаватимете документи до ФСС, оберіть самостійно.

Можливість подавати заяви-розрахунки і повідомлення про виплату коштів в електронному вигляді установи мають з 01.10.2018 (п. 6 Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, який Правління ФСС затвердило постановою від 19.07.2018 № 12).

За інформацією офіційного порталу ФСС

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 та 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
261816

Посадові оклади за ЄТС – тарифна сітка

Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників 2024 та 2025 роках. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
298465

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
375787

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді