Помилково сплатили ЄСВ: як повернути

Податківці роз’яснили, як установі повернути суми ЄСВ, які вона сплатила помилково.

Якщо помилились і ЄСВ сплатили на невідповідний рахунок для сплати ЄСВ або у більшому розмірі, поверніть кошти. Для цього скористайтесь Порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, який Мінфін затвердив наказом від 16.01.2016 № 6 (далі — Порядок).

Якщо на рахунок 3719 сплатили зайві кошти, ДФС зарахує їх у рахунок наступної сплати ЄСВ:

  • відповідно до встановленого розміру єдиного внеску;
  • у порядку календарної черговості, за якою у платника платежу виникли зобов’язання.

ДФС повертає кошти у випадках, якщо установа:

  • надмірно/помилково сплатила суму єдиного внеску/фінансових санкцій, які застосувала ДФС на;
  • рахунок 3719;
  • невідповідний рахунок 3719;
  • рахунок з обліку доходів бюджету;
  • помилково сплатила податкові зобов’язання з податків/зборів, а також штрафи/пеню, які встановлює ПК, на рахунок 3719 (п. 5 Порядку).

Аби повернути кошти, подайте відповідну заяву до ДФС:

  • на рахунок якої сплатили кошти, за формою згідно додатку 1 до цього Порядку — у випадках, які встановлюють підпункти 1, 2 та 4 пункту 5 Порядку;
  • за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі — у випадку, які встановлює підпункт 3 пункту 5 Порядку.

Кошти, які помилково сплатили у випадках, що передбачають підпункти 3 та 4 Порядку, повертайте відповідно до статті 43 ПК та пункту 12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

За інформацією офіційного порталу ДФС

image84

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
220

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215066

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300774