Хто зможе перевіряти дотримання законодавства про працю: новий проект постанови

На офіційному веб-сайті Держпраці 16.05.2019 оприлюднила і 21.05.2019 оновила проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі — проект).

Нагадуємо, 14.05.2019 Шостий апеляційний адмінсуд м. Києва своїм рішенням у справі № 826/8917/17 скасував постанову «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яку КМУ затвердив 26.04.2017 № 295 (далі — постанова). За цією постановою Держпраці та інші органи перевіряли, чи дотримуються роботодавці законодавства про працю.

Наразі оприлюднений новий проект, який має на меті забезпечити ефективну реалізацію повноважень, зокрема, щодо державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, який будуть здійснювати:

  • посадові особи Держпраці та її територіальних органів;
  • виконавчі органи міських рад та міст обласного значення;
  • об’єднані територіальні громади.

За попереднім аналізом проект суттєво не відрізняється від постанови, яку скасував суд, утім ще є час внести до нього зміни.

Держпраці прийматиме пропозиції та зауваження до зазначеного проекту упродовж одного місяця з дня, коли його оприлюднили.

За інформацією офіційного веб-сайту Держпраці

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6728

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9816

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
9730