Компенсація за невикористану додаткову відпустку: кому виплачувати

Фахівці Держпраці роз’яснили, за які відпустки працівникам виплачується компенсація під час звільнення.

Працівнику, який звільняється, виплачуйте грошову компенсацію за всі не використані дні щорічної та додаткової відпустки.

Компенсацію виплачуйте, якщо працівник не використав додаткову відпустку на дітей (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504), ч. 1 ст. 83 КЗпП).

Виплачуйте компенсацію незалежно від причин, через які працівник не використав таку відпустку за всі її дні.

Закон № 504 визначає відпустки, які не належать до щорічних додаткових відпусток, тому не компенсуйте працівникам, що звільняються, відпустку, яку надаєте:

  • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 № 3551-XII;
  • особам, яких реабілітували за Законом України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» від 17.04.1991 № 962-XII;
  • особам, які належать до категорій 1 та 2 постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

За інформацією Управління Держпраці у Миколаївькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді